مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد تشریح کرد؛

زیرمجموعه های هلدینگ خلیج فارس از ورود به بورس تا افزایش سرمایه

مدیرعامل شرکت مدبران در آخرین خبرها از افزایش سرمایه زیر مجموعه های هلدینگ خلیج فارس، ورود زیر مجموعه های این شرکت به بورس و همچنین طرح های توسعه ای را تشریح کرد.

به گزارش رویداد اقتصادی، عشقی نژاد، مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد، در خصوص ورود زیر مجموعه‌های این شرکت به بازار سرمایه گفت: در حال حاضر سه شرکت پتروشیمی ارومیه، پتروشیمی بوعلی سینا و پتروشیمی اروند در صف ورود به بازار سهام هستند.

وی در خصوص افزایش سرمایه شرکت های زیرمجموعه فارس این گونه توضیح داد: شرکت هایی که در ترازنامه از سود انباشته برخوردار هستند به طور قطع افزایش سرمایه خواهند داشت، همچنین افزایش سرمایه از سایر محل ها نیز برای زیر مجموعه های فارس در دستور کار است. افزایش سرمایه شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ به طور قطع بر روند سهام شرکت اصلی اثرگذار است.

وی همچنین با تاکید بر عملکرد خوب هلدینگ خلیج فارس گفت: افرادی که مجامع شرکت ها را رصد می کردند تغییر قابل توجه سود این شرکت را نسبت به سال گذشته مشاهده کردند که نشان دهنده عملکرد بسیار خوب این مجموعه است.

عشقی نژاد به عملکرد بسیار خوب صندوق بازارگردانی اشاره کرد و افزود: با انتقال شرکت مدبران از پترول به فارس ،ارزش قابل توجهی از محل پرتفوی این شرکت توسط هلدینگ خلیج فارس شناسایی شد که جزییات آن به تفسیر در کدال منتشر شده است.

وی همچنین در خصوص راه اندازی پروژه بید بلند گفت: این پروژه پیشرفت چشمگیری داشته و بر اساس برنامه ریزی ها مقرر شده در سال آینده به بهره برداری برسد.

وی همچنین با اشاره به اینکه پتروشیمی لردگان امسال به بهره برداری رسیده است، گفت: پتروشیمی ایلام و سایر پروژه هایی که بیش از 50 درصد پیشرفت داشتند بر اساس برنامه ریزی ها مقرر شده با سرعت رو به اتمام حرکت کنند تا ظرف سال های 1400 و 1401 به بهره برداری برسند.

عشقی نژاد با تاکید بر اینکه ارزش جایگزینی دارایی های بورسی این مجموعه برای سهامداران مشخص است، گفت: این مجموعه ارزش جایگزینی بسیار بالایی در دارایی های غیربورسی دارد که امروز در محاسبه NAV شرکت لحاظ نمی شود.

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha