انعقاد ۳۳ قرارداد سرمایه گذاری در منطقه ویژه خلیج فارس طی ۲ سال

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اعلام کرد: ۳۳ قرارداد سرمایه گذاری طی دوسال اخیر به ارزش ۴.۶ میلیارد دلار در این منطقه منعقد شده است.

به گزارش رویداد اقتصادی به نقل از ایمیدرو؛ حسن خلج طهرانی گفت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در حال حاضر، ۹ طرح به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار (در سال ۹۹) و ۲۴ طرح به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار (در سال ۱۴۰۰) با مجموع اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۱۳ هزار نفر با سرمایه گذاران منعقد کرده است.

وی افزود: قرارداد طرح دستیابی به ۱۰ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد را سال ۹۹ با کنسرسیوم بزرگ شرکت‌های فولادی منعقد کرده‌ایم. در این طرح، شرکت‌های فولادمبارکه، گل‌گهر و نیز شرکت‌های کوچک با متولی‌گری ایمیدرو، اقدام به تاسیس شرکت ستاره‌سیمین کرده‌اند تا طرح مذکور در موعد مقرر به نتیجه برسد.

دریافت ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از ایمیدرو برای زیرساخت‌ها

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با بیان اینکه طی سال ۱۴۰۱، مصوبه‌ای برای حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از ایمیدرو برای توسعه و احداث زیرساخت‌ها دریافت شده، تصریح کرد: این زیرساخت‌ها شامل تامین آب، برق و گاز در حوزه صنعت و فولاد است.

وی ادامه داد: در سال جاری، موضوع توسعه فناوری‌های نوین و تولید دانش‌بنیان در این منطقه هدف‌گذاری و طی آن، مقرر شده یک مرکز فناوری‌های نوین دانش‌بنیان با مشارکت صنایع و دانشگاه‌هرمزگان ایجاد شود.

۲ طرح مسئولیت اجتماعی

خلج طهرانی با اشاره به اجرای ۲ طرح اصلی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در راستای مسئولیت اجتماعی گفت: این طرح‌ها مشتمل بر ساماندهی پساب شهر بندرعباس با ظرفیت تبدیل ۶۵ هزار متر مکعب به آب صنعتی و قابل افزایش به ۸۰ هزار متر مکعب با همکاری شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی و راه‌اندازی هتل پنج ستاره در این منطقه‌ویژه برای رفاه سرمایه‌گذاران است.

وی افزود: سایت ۲۵۰۰ هکتاری منطقه، آماده پذیرش سرمایه‌گذاران است که تاکنون، ۳۰ درصد آن توسط سرمایه‌گذاران فعال شده است. احداث پل ارتباطی فاز اول و دوم منطقه‌ویژه، پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی منطقه، بومی‌سازی در اسکله‌ها و واگن‌برگردان‌ها و نیز بهره‌گیری از نیرو‌های جوان و بومی از دیگر عملکرد منطقه‌ویژه اقتصادی خلیج‌فارس است.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
جدیدcaptcha